Вторник, 21.05.2019, 18:16
Приветствую Вас Гость

АДВОКАТЫ ОДЕССЫ

Главная » 2010 » Декабрь » 23 » ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ВАС ВИКЛИКАЮТЬ ДО МІЛІЦІЇ або ВИ ЗАЗНАЛИ ФІЗИЧНОГО ТИСКУ?
19:43
ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ВАС ВИКЛИКАЮТЬ ДО МІЛІЦІЇ або ВИ ЗАЗНАЛИ ФІЗИЧНОГО ТИСКУ?

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ВАС ВИКЛИКАЮТЬ ДО МІЛІЦІЇ або ВИ ЗАЗНАЛИ ФІЗИЧНОГО ТИСКУ?

(З матеріалу Миколи Сухомліна «Катування і міліція. Перепрошую за тавтологію…»)

Ситуація перша

Вас викликають у райвідділ, але для чого – не говорять (або пояснюють дуже туманно).

По-перше, ви маєте право прийти не самі, а з юристом (не обов’язково адвокатом). Міліціонери проти цього можуть заперечувати (їм же легше буде «обробити» далеку від законів людину, ще й коли вона одна), проте якщо вони вам це заборонять, то це буде незаконно. По-друге, вам відразу слід дізнатися про мету вашого виклику. Це може бути як у зв’язку з кримінальною справою, так і без неї. Розгляньмо перший варіант, бо він є найтиповішим.

За кримінальною справою ви можете бути викликані або як свідок, або як підозрюваний.

Наприклад, вас викликали як свідка. Тут необхідно враховувати два моменти: за надання неправдивих свідчень передбачено кримінальну відповідальність і за відмову від надання свідчень передбачено таку ж відповідальність. Цими моментами можуть вдало користуватися проти вас: наприклад, якщо вас допитують не як підозрюваного (який такої відповідальності не несе), а як свідка, то ніби заганяють у кут.

Вам і говорити все про свої справи не зовсім хочеться, але якщо чогось не сказати або трохи прибрехати, то покарають. Який же вихід із цієї ситуації?

Для того щоб вам виграти в подібному випадку, необхідно завжди пам’ятати про статтю 63 Конституції України. Чим же вона хороша? У ній говориться, що людина не несе відповідальності за відмову надавати свідчення про себе та свою сім’ю.

Таким чином, виходить, що якщо вас «просять розповісти» про вас або ваші особисті справи, то ви можете спокійно мовчати, пославшись на вказану статтю.

Тут важливо звернути увагу на те, щоб у протоколі допиту було вказано не просто те, що ви відмовляєтеся від надання свідчень, а те, що ви відмовляєтеся від надання свідчень на підставі статті 63 Конституції України!

Ситуація друга

Вас викликають у міліцію для допиту як підозрюваного. Нагадаю, що крокувати до відділку вам краще не самим, а з вашим юристом (адвокатом). По-перше, вам необхідно відразу дізнатись, у чому вас підозрюють: про які незаконні дії йдеться і як їх кваліфікують згідно зі статтями Кримінального кодексу (за якими статтями вас, зрештою, звинувачують). По-друге, запам’ятайте, що підозрюваним ви стаєте тільки у двох випадках: якщо вас затримали за підозрою в здійсненні злочину або стосовно вас обрано запобіжний захід (наприклад, підписку про невиїзд).

Згідно з чинним законодавством, у разі затримання або застосування запобіжного заходу вам повинні пояснити ваші права. Проте в тих умовах вдумливо вивчити їх може не вдатися, тому розгляньмо їх зараз.

Отже, відповідно до Кримінально-процесуального кодексу, підозрюваний має такі права:

1) знати, у чому його підозрюють;

2) давати свідчення або відмовитися свідчити й відповідати на питання;

3) мати захисника і побачення з ним до першого допиту;

4) надавати докази, заявляти клопотання та відводи;

5) вимагати перевірки судом або прокурором правомірності затримання;

6) подавати скарги на дії слідчого та міліції.

Найкориснішими можливостями є права, перераховані в пунктах 2, 3 і 6. У пункті 2 передбачено ваше право відповідати тільки на ті питання, на які ви хочете відповідати, або не відповідати на них узагалі. Також підозрюваний не несе відповідальності за помилкові свідчення.

Пунктом 3 закріплено ваше право спочатку одержати юридичну допомогу, а вже потім спілкуватися зі слідчим.

Також дуже корисним може опинитися право на подачу скарг на дії слідчого та інших працівників міліції. Цим правом рекомендую активно користуватися в кожному випадку утискання ваших прав або перевищення працівниками міліції своїх повноважень.


КАК СВИДЕТЕЛЮ ВЕСТИ СЕБЯ НА ДОПРОСЕ –
советует адвокат Александр Гладушко

(З матеріалу Марини Бриль «В свидетели – с адвокатом»)

1. Первым делом попросите следователя предъявить вам служебное удостоверение. Перепишите его ФИО, звание и должность.

2. Постарайтесь настоять на том, чтобы на допросе присутствовал адвокат. В случае категорического отказа проследите, чтобы следователь записал в протоколе допроса ваше ходатайство о получении правовой помощи и мотивы отказа. Если правоохранитель отказывается внести в документ данную информацию, то вы вправе сделать это самостоятельно в процессе ознакомления с протоколом допроса. Замечание можно написать следующего содержания: «На мое ходатайство о предоставлении правовой помощи в порядке ст. 59 Конституции Украины следователем Ивановым И. И. мне было отказано без разъяснения мотивов».

3. Проследите, чтобы в протоколе было правильно указано время начала допроса и время его окончания.

4. На фразы типа «Ну, рассказывайте…» реагируйте просьбой уточнить вопросы.

5. На вопросы отвечайте четко и лаконично. Не пускайтесь в рассуждения, не пытайтесь говорить то, что следователь хочет услышать. Говорите только то, что вы знаете или видели лично.

6. Не спешите отвечать на вопрос. Обдумайте его, даже если ответ на него очевиден, например, ваши имя и фамилия. Помните, что у вас есть время, вам спешить некуда, вам нужно обдумать свои слова.

7. Если не знаете, что говорить, или не желаете отвечать, вы можете сослаться на то, что вам необходима правовая помощь (ст. 59 КУ), или на плохую память. А если тема допроса касается вас или ваших близких, то всегда можно отказаться от дачи показаний вообще или по конкретным вопросам на основании ст. 63 КУ. При этом никакой ответственности за такой отказ вы нести не будете.

8. Не врите, используйте рекомендации, указанные в п. 7.

9. После окончания допроса прочтите все, что написано в протоколе.

10. Не подписывайте протокол, если в нем имеются незаполненные графы.

11. Если у вас есть замечания по поводу того, что следователь внес в протокол информацию, которую вы не озвучивали, или, наоборот, не внес то, что вам кажется важным, вы имеете право собственноручно написать эти замечания. В протокол также рекомендуется вписать замечание, если в помещении, где вас допрашивали, присутствовали другие лица, не указанные в протоколе, было очень шумно, на вас кричали и пр.

12. Требуйте после окончания допроса, чтобы вам сделали пометку в повестке или выдали справку с указанием точного времени пребывания на допросе. Если вас на допросе держали весь день без обеда или допрос происходил поздно вечером, всегда можно говорить об одной из форм психологического воздействия, которая не позволяла сосредоточиться, и т. п.


Категория: ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ВАС ВИКЛИКАЮТЬ ДО МІЛІЦІЇ або ВИ ЗАЗНАЛИ ФІЗИЧНОГО ТИСКУ? | Просмотров: 1230 | Добавил: kudman | Рейтинг: 0.0/0
Форма входа
Поиск
Календарь
«  Декабрь 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архив записей
Друзья сайта
 • Новотроицкий район
 • Каланчакский район
 • Чаплинский район
 • Категории раздела
  Как нужно говорить с ГАИ - Видео [4]
  Ценная информация [18]
  Противоправные действия милиции. [3]
  ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ВАС ВИКЛИКАЮТЬ ДО МІЛІЦІЇ або ВИ ЗАЗНАЛИ ФІЗИЧНОГО ТИСКУ? [1]
  Ваші права при затриманні та арешті [1]
  Вас викликають до відділку міліції? [1]
  Водителя вытянули из машины за просьбу показать служебное удостоверение! [1]
  Высший админсуд Украины признал, что фото с "мыльницы" не может быть доказательстом наруше... [1]
  Block title
  Херсон
  Статистика

  Онлайн всего: 1
  Гостей: 1
  Пользователей: 0
  Block title
  Copyright MyCorp © 2019 | Бесплатный конструктор сайтов - uCoz